Kovács-Gombos Dávid 
festőművész

1979-ben született Sopronban. 2011 óta Budakeszin él.

 égzettségek:

  • 2001. Richter János Zeneművészeti Szakközép Iskola, Győr: fuvola szak
  • 2005. Berzsenyi Dániel Főiskola: rajztanári diploma , Szombathely
  • 2008. Moholy- Nagy Művészeti Egyetem: vizuális kommunikáció és környezetkultúra tanári MA diploma, Budapest
  • 2020. ELTE SEK ének tanári MA diploma, Szombathely

Tagságok:

  • 2012 óta tagja a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete festőművész szakosztályának.
  • 2014 óta tagja a Magyar Képző és Iparművészek Szövetsége festőművész szakosztályának.

Oktatás: 

  • 2020. óta óraadó tanár a Soproni Egyetem Alkalmazott Művészeti Intézetében

Scheffer Galéria 

(Bp. Kosztolányi Dezső tér 4.)

 Itt 2001-től 2018-ig, a galéria megszűnéséig voltak láthatóak festményei a legnevesebb, kortárs magyar képzőművészek – Aknay János, Konok Tamás, Fehér László, Deim Pál, Szűts Miklós, Vojnich Erzsébet, Krajcsovics Éva, Kecskés András – alkotásai között.

Punktum Galéria

2021 óta tagja lakóhelyén, a Budakeszin működő kortárs művészeti központnak.

Ars poetica

Nincs hétköznapibb látvány egy fűszálnál. Annyira egyszerű, hogy észre sem vesszük.

Pedig, ha megfigyeljük, láthatjuk ahogyan megcsillan rajta a fény, mikor az égre mutatva hajladozik a szélben, jeleket írva a végteleségbe. Arra a viszonylag önálló és érettebb festészeti formanyelvre, amit a mai napig követek 2008-ban leltem. Festményeim klasszikus technikával készülnek: a híg olajfestéket ecsettel viszem a vászonra. Célom, hogy képeimet azon a vékony határvonalon tartsam, ami elválasztja az absztrakt képet a látványszerű tájképtől. Festményeim elképzelt tájképek, melyek a nagyon távoli elmosódott látványból és a szemünk előtt lévő éles fűszálakból állnak, amelyek mintha, minket rejtenének el. 

A jelen pillanat átélése, a tudatos jelenlét sokszor hiányzik a mindennapjainkból. Az általam festett idillikus helyek segíthetnek megtalálni, azt a csendet és békét, ahol megpihenhet a vibráló kép özöntől, információtól terhelt elme. Gondolatban az üres felületeket mindenki a saját emlékképeivel egészítheti ki. Képeim így meditációs objektumok is. 

„ Az ég nem a csillagoknál kezdődik, hanem a fűszálak hegyénél” – írja Jókai Mór. Ég, föld, fűszál. Ezeket szimbólumoknak is tekinthetjük. Az ég a megfoghatatlan transzcendens világ, a föld pedig a látható emberi környezet. A kettőt kötik össze a fűszálak, úgy, ahogyan az ember tekint gondolataiban, imádságaiban Isten felé a földről.


Kovács-Gombos Dávid galériája